לוגו אתר החלפה ואיטום גגות

שיטות לאיתור נזילות מים וגילוי נזילות בקירות

שיטות לאיתור נזילות מים וגילוי נזילות בקירות

שיטות לאיתור נזילות מים וגילוי נזילות בקירות

נזילות מים הן מטרד משמעותי לאור העובדה שלרוב הן מתגלות באיחור מסוים, לאחר שנגרם נזק כלשהו. הצנרת הסמויה, המונחת בתוך קירות ומתחת לריצוף, יכולה לטפטף מים במשך תקופה ארוכה עד איתורה. ישנן מספר שיטות לאיתור נזילות – אחת היא ויזואלית, אחרות נעזרות במכשירים. איטום גגות באמצעות זפת היא אופציה זולה אך בעייתית, המצריכה תחזוקה. בעת איטום גגות רעפים מומלץ להתייעץ עם מומחים.

 

מה הסיבה לנזילות?

קיימות מספר שיטות לאיתור נזילות מים בקירות ואיתור נזילות בקירות. חלק מהשיטות משלבות טכנולוגיה, אחרות פשוטות בהרבה, כאשר הטכנולוגיה שלהן היא שימוש עיניים והפעלת המוח. אך לפני כן, השאלה הנשאלת היא מהו המקור לנזילה? שתי הסיבות המרכזיות למטרד זה הם נזילה מהצנרת או איטום בעייתי, לפעמים זה יכול לנבוע מעייפות החומר ולעיתים ישנם גורמים אחרים כמו ריצוף בעייתי שגרם לנזק בצנרת. ברוב הבתים הצנרת מוסתרת בין הקירות או מתחת לרצפה. מצב זה מונע את היכולת לאתר נזילה מהרגע הראשון, ועד שהיא תתגלה יגרם נזק שיהפוך את הצנרת לפגיעה יותר.

 

איך מאתרים נזילות?

השיטה הפשוטה ביותר היא באמצעות בדיקה ויזואלית. איש מקצוע יחפש סימנים לנזקי מים, כמו שינוי צבע או כתמים בקירות או בתקרה, או קילוף צבע או טפט. הוא עשוי גם להשתמש בפנס כדי לחפש לחות באזורים שקשה לראות אותם, כמו מאחורי ארונות או בתוך קירות. זהו שלב מתקדם יחסית של הנזילה, שכן היא מאותרת באמצעות הנזק שהיא כבר גרמה. שיטה נוספת קשורה לכוח המשיכה. אם ישנה נזילה בתקרה, שמקורה אצל השכן מלמעלה או מגג הרעפים, באיזשהו שלב היא תתחיל לטפטף כלפי מטה.

 

כלים טכנולוגים לאיתור נזילות

מעבר לבדיקה ויזואלית אפשר להשתמש בכלים כמו מד לחות או הדמיה תרמית. ניתן להשתמש במד רטיבות לאיתור רטיבות בחומרי בניין, כגון קירות, תקרות ורצפות. מכשירים אלה נעזרים בחיישנים כדי למדוד את כמות הלחות הקיימת בחומר ויכולים לסייע בזיהוי אזורים שבהם עלולה להיות דליפה. מצלמות הדמיה תרמיות גם יכולות לסייע באיתור איתור רטיבות בחומרי בניין. מצלמות אלו משתמשות בטכנולוגיית אינפרה אדום כדי לזהות שינויים בטמפרטורה, מה שיכול להעיד על נוכחות של לחות. ניתן גם להשתמש בחיישן גז או מכשיר אקוסטי הפועל באמצעות גלי קור. מכשיר זה יעיל רק אם מדובר בנזילה רועשת.

 

מי מאתר נזילות?

ישנן מספר בדיקות שניתן לבצע לפני הזמנת אינסטלטור כדי לאתר נזילה אפשרית. אם מונה המים ממשיך לנוע למרות שכל הצנרת בבית נסגרה, כולל בשירותים, מדובר בנזילת צינור. לעומת זאת, אם ישנם סימנים לרטיבות אך המונה נעצר, זוהי ככל הנראה בעיית איטום. בנוסף, דיירים בקומות גבוהות יכולים לבדוק אם מקור הנזילה בדוד השמש בגג או לבדוק שאין נזילה מהניאגרה בשירותים. יש אנשי מקצוע המתמחים באיתור נזילות ולחלקם יש גם את הציוד לבצע את התיקון. אך לפני שסוגרים עם אינסטלטור מומלץ לברר עלויות ולגיטימי לבדוק אם יש אופציות טובות יותר, לאו דווקא זולות יותר, אלא אינסטלטורים שניתן לסמוך עליהם.

 

זיפות גג

שיטה איטום זאת נחשבה לנפוצה מאוד במשך שנים ארוכות והיא עדיין שיטה מובילה, אך זיפות גג נחשבת גם לשנויה במחלוקת. היא אומנם זולה אך דורשת תחזוקה ועמידותה מוטלת בספק. הסיבות לכך שזיפות גג עדיין פופולארית הן המחיר וקלות העבודה. בנוסף לכך ניתן להשתמש בחומר זה על כל גג. מנגד, הזפת מושפע ממזג האוויר, תופעה המשפיעה על איכות האיטום. אם בכל זאת בוחרים בחומר זה, העדיפות היא לבצע את האיטום לקראת סוף הקיץ, טרם תחילת עונת הגשמים. בכדי לשמר את רמת העמידות מומלץ לסייד את הגג לפני תחילת עונת הקיץ

 

מחיר איטום גג

מחיר של איטום גג מושפע ישירות מגודל הגג, סוג החומר האוטם ועלות העבודה. מחיר איטום גג עם זפת אומנם נחשב לזול אך התחזוקה הנדרשת מייקרת את האופציה הזאת. לכן, גם אם מחיר איטום גג יהיה גבוה יותר בגלל שימוש בחומר איטום יקר ואיכותי יותר, מחיר איטום גג, במקרה זה, יהיה כדאי בגלל שחומר האיטום יהיה עמיד יותר מזפת.

 

איטום גגות רעפים

איטום גגות רעפים יתבצע בהתאם לבעיה שהתגלתה ברעפים. בדרך כלל מורחים ציפוי עמיד למים על הרעפים כדי למנוע חדירת מים למבנה. אם ברעפים סדוקים, איטום גגות רעפים יתבצע באמצעות חומר איטום אקרילי. עלות איטום גגות רעפים תלויה בגודל הגג, בנגישות אליו, בסוג החומר ובעלות העבודה. בעת איטום גגות רעפים מומלץ להסתייע באיש מקצוע. שכן הוא עשוי לקבוע שהפתרון אינו איטום גגות רעפים אלא החלפתם.

 

 

שיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ