לוגו אתר החלפה ואיטום גגות

סוגי החומרים לאיטום גגות

סוגי החומרים לאיטום גגות

סוגי החומרים לאיטום גגות

אמנם גשם נחשב לברכה, במיוחד במדינה היבשה שלנו, אבל לעיתים גשמים עלולים להוביל לפגיעה בגגות של הבתים הפרטיים שלנו ושל בתי העסק. אף אחד לא מעוניין בגג דולף, ולכן חשוב להיערך לחורף מבעוד מועד עם איטום גג מקצועי ואיכותי. אבל איזה חומרי איטום קיימים כיום בשוק וכיצד לבחור מביניהם את האחד המתאים ביותר? החלטנו להכין לכם את המדריך השלם לסוגי החומרים לאיטום גגות.

 

איטום גג באמצעות זפת

זיפות גג, הפעולה של יצירת שכבת זפת על הגג, היא שיטה שקיימת כבר שנים רבות. בשיטה זו מחממים זפת, מה שמרכך אותה וכך הופך אותה לקלה יותר למריחה. הזפת בעצם מצליחה לחלחל אל הסדקים שקיימים בגג כשהיא במצב נוזלי, וכאשר היא מתקררת היא מקשיחה וכך נוצרת פעילת האיטום. לעיתים יש לבצע פעולת זיפות גג מספר פעמים ברצף כדי להבטיח איטום מוחלט.

היתרונות של שיטה זו היא שהיא זולה מאוד מאחר וחומרי הגלם נמכרים בתעריפים נמוכים. אבל יש לקחת בחשבון שלאחר זיפות גג יש צורך לצבוע את הגג בלבן אחת לשנה. פעולה ההלבנה לא מבוצעת אך ורק לצורך אסתטי- היא נדרשת בכדי להגן על הזפת מפני השמש. כשהשמש מחממת את הזפת היא עלולה לנמוס מה שיפגע מאוד בגג ובפעולת האיטום שהתבצעה. באמצעות הלבנה ניתן להחזיר אור שמש ולהגן על הזפת.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שיש צורך לחזור על פעולת זיפות הגג כל כמה שנים מאחר וזהו אינו חומר שעמיד לאורך זמן רב. דבר זה עלול לפגוע בכדאות הכלכלית. על כן משתמשים בשיטה זו בדרך כלל על גגות ישנים או כאלה שכבר בוצעה פעולה זו עליהם בעבר.

 

איטום גג באמצעות יריעות ביטומניות

איטום גג ביריעות ביטומניות היא שיטה נפוצה ועמידה ביותר. בשיטה זו משתמשים ביריעות חזקות במיוחד שעשויות ממספר חומרים עמידים שונים. את היריעות הללו מדביקים על הגג ומלחימים אותן יחדיו אחת לשנייה.

היתרון הגדול בשיטת איטום גג ביריעות ביטומניות הוא שהן מגנות על הגג משלל פגיעות באופן יעיל ובכך שומרות עליו לתקופה ארוכה. הן יעילות גם לאיטום נגד מים, גם לבידוד של חום וקור וגם להגנה מפני פגיעה פיזית בגג.

שיטה זו מתאימה לגגות שטוחים שאין עליהם דברים נוספים, ופחות לגגות ביתיים עליהם מותקנים דודי שמש, לוחות סולאריים וכדומה. בנוסף, זוהי שיטה שחשוב שיבצעו אנשי מקצוע מנוסים מאחר ואיכות הנחת היריעות וההלחמה שלהן היא זאת שתגדיר את רמת העמידות של הגג.

 

איטום באמצעות חומרים אקריליים

שיטת איטום נוספת שהפעם משתמשת בחומר אקרילי. זוהי משחה שמיועדת למריחה או התזה, צבעה לבן, והיא מאפשרת איטום של סדקים וחורים בגג. הצבע הלבן של החומר הוא אידיאלי לגגות וכך גם המחיר, אבל החומר אינו עמיד לטווח ארוך בפני מים מה שלא מתאים לאיזורים גשומים.

 

איטום באמצעות חומר פוליאוריטן

אחד החידושים הטכנולוגיים של השנים האחרונות הוא החומרים הפוליאוריטנים. מדובר בחומר חזק ועמיד במיוחד שמגיע בצבעי לבן ואפור, וניתן להתיז או למרוח אותם על הגג. החומר הזה נועד בכדי לעמוד איתן בפני מים, קרני שמש ושאר מפגעים. הוא מיועד לשימוש לטווח ארוך במיוחד של מספר שנים.

החיסרון של חומר זה הוא שהוא יקר יותר מחומרים אחרים, אך הוא בהחלט עלול להשתלם מאחר ואין צורך לבצע איטום מחודש במשך תקופה ארוכה של זמן.

 

איטום באמצעות יריעות PVC ו-EPDM

שיטה זו מאפשרת איטום של הגג באמצעות הנחת יריעות מוכנות מראש שעשויות מחומרי PVC ו-EPDM, שידועים כחומרים גמישים וחזקים. בשיטה זו אין צורך להדביק את היריעות לגג אלא רק להניח אותן, ועל כן דבר זה מאפשר גמישות בעת הסרת היריעות לכל צורך שהוא. אבל כמובן מאחר שהן לא מחוברות יש יותר סיכוי לכך שהן יזוזו וייפרדו, מה שעלול להקשות על בידוד מגשמים.

 

איך להתאים בין הגג שלכם לשיטת האיטום?

הדרך הטובה ביותר היא להיוועץ באיש מקצוע שיידע לתת את הפתרון האולטימטיבי לגג של הבית שלכם או של בית העסק. לכל גג תתאים שיטה אחרת בהתאם ליתרונות ולחסרונות שלה, ואיש מקצוע יידע לבחון את המצב הקיים ולבחור איזה שיטה תתגלה כמועילה וכמתאימה ביותר. חשוב כמובן גם לבחור שיטה שמשתלמת לכם כלכלית- שזהו גם דבר שאיש המקצוע יוכל לעזור לכם להבין.

 

איטום גג מחיר

כל אחת מהשיטות שמנינו שונה מבחינת החומרים בהם משתמשים, ועל כן איטום גג מחיר משתנה בהתאם לבחירה ולצרכים שלכם. איטום גג מחיר משתנה גם בגודל הגג, בתנאים השונים שלו ובאיזור בו הוא נמצא.

 

לסיכום

איטום גג היא פעולה הכרחית לקראת החורף וקיימות מספר שיטות, ביניהן איטום גג ביריעות ביטומניות, שימוש בחומר פוליאוריטן ועוד. לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות משלה והיא מתאימה לגגות מסוגים אחרים. מומלץ להיוועץ באיש מקצוע בכדי להתאים לכם את השיטה הנכונה ביותר.

שיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ