לוגו אתר החלפה ואיטום גגות

סוגי בידוד לגג רעפים ויתרונותיהם

סוגי בידוד לגג רעפים ויתרונותיהם

סוגי בידוד לגג רעפים ויתרונותיהם

גגות רעפים נחשבים לעמידים מאוד ובעלי ייחודיות אסתטית, אך כדי למנוע בריחת חום בחורף או הקרנה שלו בקיץ, יש צורך בבידוד מתאים. ישנן מגוון אופציות לבידוד גגות רעפים. מבנה הגג וגודלו עשויים להשפיע על הבחירה. בין הבידודים יש גם אלטרנטיבה ירוקה וידידותית לסביבה. לסוגי הבידודים יש טווח מחירים מגוון המושפע מאיכות החומרים וגודל השטח.

 

גגות רעפים

ישנם מספר סוגי בידוד שניתן להשתמש בהם בגגות רעפים, לכל אחד מכלול היתרונות שלו. גגות רעפים הם בחירה נפוצה עבור מבנים רבים, שכן הם נחשבים לעמידים מאוד, אם מתכננים ובונים אותם כראוי, בסיוע גגן רעפים. מבחינה ויזואלית הם יכולים להיות אטרקטיביים ולהוסיף אופי למבנה החדש או המשופץ. רעפים עשויים ממגוון חומרים, ביניהם חרס, בטון ואפילו מתכת, וניתן ליצור איתם מראה ייחודי למבנה, אם עושים את זה נכון. אך כדי לשפר משמעותית את יכולותיו יש צורך גם בבידוד הגג שיגן עליו מהחום של הקיץ והקור של החורף ויעניק גם הגנה אקוסטית. לכל איטום גג מחיר בהתאם לאיכותו והכמות בה משתמשים

 

בידוד סיבי פוליאסטר מצופה ברדידי אלומיניום

לכל גגן רעפים יש העדפות לגבי איטום ובידוד גגות רעפים. רבים טוענים שהשילוב של סיבי פוליאסטר ואלומיניום הוא הבידוד האיכותי ביותר. זהו בידוד היעיל ביותר נגד בריחת חום בחורף והקרנתו בקיץ. החומר מונע גם עיבוי וצמיחת עובש. הוא אינו דליק, אינו מחליד, עמיד מפני ריקבון  ומשמש גם כבידוד אקוסטי

 

בידוד פיברגלס

אחד מסוגי הבידוד הנפוץ לגגות רעפים הוא בידוד פיברגלס. סוג זה של בידוד עשוי מסיבי זכוכית המסובבים לתוך בד ולאחר מכן מצופים בשרף פלסטיק. ניתן לחתוך אותו כך שיתאים לכל חלל, מה שהופך אותו לאופציה רב-תכליתית עבור גגות רעפים. בנוסף, בידוד פיברגלס עמיד בפני עובש וטחב, אשר יכולים להוות בעיה בסביבה לחה. הוא קל משקל, קל להתקנה וזול יחסית, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית עבור גגות רעפים.

 

בידוד קצף

אפשרות נוספת לבידוד גג רעפים היא בידוד קצף המגיע בשני סוגים עיקריים: קצף ספריי וקצף קשיח. בידוד קצף תרסיס מוזרם כנוזל שמתרחב כדי למלא רווחים וסדקים, ויוצר בידוד חלק ואטום. בידוד קצף יעיל מאוד במניעת העברת חום, והוא יכול גם לעזור באיטום רעשים. בידוד קצף קשיח, לעומת זאת, עשוי מיריעות קצף מוצקות הנחתכות כך שיתאימו בין הקורות של גגות רעפים. התקנתו נחשבת לקלה וניתן להשתמש בו בחללים צרים שבהם סוגים אחרים של בידוד עשויים שלא להתאים.

 

בידוד מצמר סלעים

בנוסף לבידוד פיברגלס וקצף, ישנן גם אפשרויות נוספות שניתן להשתמש בהן עבור גגות רעפים. אפשרות אחת כזו היא בידוד צמר מינרלי, שעשוי מסלע. בידוד צמר סלעים עמיד מאוד בפני אש ויכול לספק ביצועים תרמיים טובים, מה שהופך אותו לבחירה טובה עבור גגות רעפים.

 

בידוד צלולוז

זהו בידוד הנחשב לבידוד ירוק שעשוי מחומר ממוחזר. סוג זה של בידוד עשוי ממוצרי נייר ממוחזרים, כגון נייר עיתון, אשר טופלו בחומר מעכב אש. בדרך כלל הוא מותז לתוך המרווחים שבין קורות גג רעפים, שם הוא מתיישב במקומו ויוצר אטימה הדוקה. בידוד זה מספק ביצועים תרמיים טובים ונחשב זול יחסית.

 

בידוד רפלקטיבי

בידוד זה עשוי מחומר מחזיר אור המותקן בחלקו התחתון של הגג. סוג זה של בידוד פועל על ידי החזרת חום מהגג, מה שעוזר לשמור על קרירות פנים המבנה בקיץ ועל חום בחורף. בידוד רפלקטיבי הוא זול יחסית וקל להתקנה.

 

איטום גג מחיר

המחיר הסופי של בידוד גגות רעפים תלוי בגודל השטח המבודד, באיכות החומר ועלות העבודה של גגן רעפים. למרות שסיבי פוליאסטר מצופה ברדידי אלומיניום נחשב לאיכותי ביותר אין זה אומר שהוא המתאים ביותר לכל גג רעפים. ישנם מצבים בהם קצף יהיה עדיף ויש אלה שיעדיפו מסיבות שונות להשתמש בצמר סלעים. כמו כן, בעלי בתי רעפים מסוימים יבחרו את חומר הבידוד בהתאם לתפיסה אידיאולוגית של שימור הסביבה ולכן יעדיפו להשתמש בבידוד צלולוז, הנחשב לירוק.

 

לא רק הבידוד קובע

חומר בידוד איכותי יסייע רבות להבטיח את התוצאה הרצויה. עם זאת חשוב לזכור כי כדי להבטיח שהבידוד יהיה אפקטיבי יש לוודא שגג הרעפים נבנה כראוי ומתוחזק היטב. כל עוד הרעפים צמודים זה לזה ומונעים חדירת מים או קרני שמש ישירות, הבידוד יחזיק מעמד יותר זמן.

 

שיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ