לוגו אתר החלפה ואיטום גגות

מחיר החלפת גג רעפים

מחיר החלפת גג רעפים

מחיר החלפת גג רעפים

החלפת גג רעפים היא השקעה משמעותית עבור כל בעל בית. גגות רעפים ידועים בעמידותם ובאורך החיים שלהם, אך בסופו של דבר, גם את הגג החזק ביותר יהיה צורך לתקן. כשמגיע הזמן הזה, חשוב להבין את הגורמים שיכולים להשפיע על מחיר גג חדש, לרבות סוג הרעפים, גודל הגג ועלות העבודה.

 

סוגי רעפים

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון בעת קביעת המחיר של החלפת גג רעפים הוא סוג הרעפים בו תרצו להשתמש. ישנן אפשרויות רבות זמינות, כולל חרס, בטון ורעפי צפחה. רעפי חרס הם האופציה הנפוצה ביותר. רעפי החרס ידועים בעמידותם ואורך החיים שלהם. הם יכולים להחזיק מעמד עד 100 שנים, אבל הם גם האפשרות היקרה ביותר. רעפי בטון הם פחות יקרים והם גם עמידים, אבל הם עשויים לא להחזיק מעמד לאורך זמן ואז החלפתם תהיה הכרח. כל עיכוב יגרום לרטיבות, עובש ויעלה חשש לגבי חסינותו של מבנה הגג. רעפי צפחה הם האפשרות היקרה ביותר, אך הם גם העמידים ביותר ויכולים להחזיק מעמד אפילו במשך מאות שנים.

 

גודל הגג קובע

גודל הגג של בעלי הנכס הוא גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון בעת קביעת המחיר של החלפת גג רעפים. גג גדול יותר דורש יותר רעפים, מה שיעלה את מחיר ההשקעה. בנוסף, התקנת גג רעפים גדול יותר יקח זמן רב יותר, מה שייקר את עלות העבודה. בעת מו"מ עם גגן מקצועי הוא יוכל לספק אומדן מדויק של עלות החלפת גג הרעפים בהתאם לגודל הגג.

 

עלות העבודה

עלות העבודה היא גורם נוסף שיכול להשפיע על המחיר של החלפת גג רעפים. עלות העבודה משתנה בהתאם למקום המגורים ולניסיון של גגן ששוכרים. באופן כללי, כדאי להזמין גגן מקצועי שיש לו ניסיון בהתקנת גגות רעפים. זה יבטיח כי התקנת הגג תעשה בצורה נכונה ותחזיק מעמד לאורך שנים רבות. בנוסף לעלות החומרים והעבודה, ישנן גם הוצאות נוספות שיש לקחת בחשבון בעת קביעת מחיר גג חדש. לדוגמה, ייתכן שיעלה הצורך להחליף מרזב במקביל לעבודה על הגג. מרזבים עוזרים להפנות את מי הגשמים הרחק מהבית ולמנוע נזקי מים. אם מרזב ישן ופגום, מומלץ להחליף אותו במקביל לעבודה על הגג. שיפוץ זה יבטיח שהבית יהיה מוגן מנזקי מים ויחסוך כסף בטווח הארוך.

 

עלות המרזב

מחיר המרזב מושפע מהחומר ממנו הוא עשוי, אורכו ורמת הקושי של הגישה אליו. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי המחירים מושפעים גם מהבעיות בשרשרת האספקה העולמית, המלחמה באוקראינה ועליות הריבית. עם כל ההסתייגויות האלה, מרזב מאבץ נחשב ליקר ביותר בעוד שזה העשוי מאלומיניום הוא הזול ביותר. בנוסף, תמחור המרזב נעשה על פי מטרים ולכן ככל שהוא ארוך יותר כך מחירו גבוה יותר. באשר לגישה, אם יידרש שימוש בכלים מיוחדים כדי להגיע למרזב, זה ישפיע על המחיר. התקנת מרזב מאלומיניום תעלה כ-300 ₪ למטר, מרזב מנחושת יעלה כ-700 ₪ למטר, מרזב מפח מגולוון עד 350 ₪, והתקנת מרזב מאבץ יכול להגיע לכ-650 ₪.

 

החלפת גג רעפים

מחיר גג חדש מושפע מאיכות החומרים, עיצוב הגג, גודל הגג והגישה אליו. תהליך הבנייה של פרויקט כזה צפוי להמשך כשבועיים. אך החלפת גגות רעפים היא דבר שונה. גגות רעפים רבים בישראל מורכבים מרעפי בטון ישנים ולכן יש צורך להחליף אותם ברעפים מודרניים ועמידים יותר. התיישנות החומר ברעפים הישנים גורמים לחדירת מים ולמגוון בעיות שנובעות מכך. לכן יש להחליף את רעפי הבטון הישנים באלה מחרס או מבטון חדש. התחזוקה הגבוה הנדרשת מגגות ישנים עולה כסף רב. כמו כן, גגן מנוסה עשוי להימנע מתיקון רעפי בטון ישנים בגלל החשש שיקרא לבצע תיקונים חוזרים.

 

תמחור החלפת רעפים

בעת החלפת גגות רעפים גגן מנוסה יתקן ויחזק את הקונסטרוקציה ויחליף את הלאטות עליהם מניחים את הרעפים. בעת העבודה הגגן יבדוק גם את המרזב ואת תעלות הפח ובמקרה הצורך יחליף אותם. החלפת גג הרעפים הוא תהליך מוסדר המתחיל בפירוק הרעפים וממשיך בפינויים, תיקון הקונסטרוקציה – במקרה הצורך – החלפת לאטות, ביצוע עבודת פחחות, התקנת רעפים חדשים, ביטון של רוכבים ולבסוף ניקוי הגג מפסולת. מחיר מטר מרובע להחלפת גג רעפים יכול להגיע לסכום של כ-250 ₪ אך מחיר גג חדש זה אינו כולל עבודת פחחות, תיקון או החלפת מרזב ופעולות אחרות. המחיר יושפע גם מרמת הגישה לגג. יש לציין כי גם אם מחיר גג חדש עשוי לעלות כסף רב, ביצוע נכון של העבודה יוריד משמעותית את הצורך לבצע עבודות תחזוקה וימנע חדירת מים לגג הבית.

 

 

שיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ