לוגו אתר החלפה ואיטום גגות

מה צריך לדעת לפני החלפת גג רעפים חדש?

מה צריך לדעת לפני החלפת גג רעפים חדש?

מה צריך לדעת לפני החלפת גג רעפים חדש?

אם אתם שוקלים להחליף את גג הרעפים הישן שלכם, יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני ההשקעה בפרויקט. צריך להכיר את סוגי הרעפים למיניהם, צריך להסתייע בגגן מקצועי ומנוסה, לבצע השוואת מחירים, לדעת מה בדיוק קורה בתהליך, ולהכיר את החסרונות והיתרונות של גג רעפים. במאמר זה נעבור על כל מה שצריך לקחת בחשבון לפני החלפת גג הרעפים.

 

עמידות גבוהה

גגות רעפים אינם המצאה חדשה אלא כזאת הקיימת כבר אלפי שנים. למרות זאת היא עדיין נחשבת כשיטה המועדפת להגנה מפני השפעות מזג האוויר וחדירת מים. העמידות של גג רעפים נחשבת לגבוהה והוא יכול להחזיק מעמד כ-20 שנים, עם תחזוקה מינימלית. מבנה הרעפים מאפשר את הרחקת מי הגשם, והם אטומים מפני חרקים או ריקבון.

 

סוגים שונים

ישנם סוגים שונים של גגות רעפים. הנפוצים ביותר הם רעפי חרס. רעפי בטון נחשבים גם לפופולאריים מאוד. הם חזקים אך לא מחזיקים מעמד תקופה ארוכה, יחסית לחרס, ולכן הם לא נחשבים להשקעה טובה. ישנם גם רעפי חרס פורטוגזים הדורשים דיוק גדול יותר בהתקנתם ובסעיף רעפים מחיר הם נחשבים ליקרים יחסית. רעפי רב רעף נראים כמו רעף אחד ארוך אך בתוכו רעפים קטנים ממתכת, גרגרי קוורץ וציפוי אקרילי. רעפי אונדולין או שינגלס הם רעפים ביטומניים קלים המורכבים מחומרים ממוחזרים בצבע שרעף.

 

גגן מקצועי

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון לפני תיקון גגות רעפים היא חשיבות הזמנת איש מקצוע, גגן. למרות שזה עשוי להיות מפתה לנסות ולחסוך כסף על ידי ביצוע העבודה לבד, חשוב לדעת שקירוי היא עבודה מורכבת ומסוכנת. ניסיון לתקן או להחליף גג רעפים עלול להוביל לטעויות או לפציעות. גגן מקצועי יוכל גם להעניק לכם אחריות על עבודתו, אפשרות המעניקה שקט נפשי. העבודה על הגג יכולה להיות מסוכנת ולכן גגן מוסמך צריך להיות בעל יכולת לעבוד בדיוק. לפני תחילת העבודה יש חובה לקבל אישור אדריכלי. כדי לבדוק יותר מאופציה אחד לפני התחייבות לגגן מסוים. משך התקנת גג רעפים תלוי בגודל הגג, אך בדרך כלל התהליך נמשך כשבועיים.

 

רעפים מחיר

אחד הדברים הראשונים שצריך לקחת בחשבון בעת החלפת גג רעפים ההיא העלות. רעפים יכולים להיות יקרים, והמחיר יכול להשתנות בהתאם לסוג הרעפים שנבחרו ולגודל הגג. בנוסף לעלות הרעפים, צריך לקחת בחשבון איטום גג מחיר. שלב האיטום הוא שלב חשוב בתהליך ההתקנה, שכן הוא מסייע בהגנה על הרעפים מפני נזקי מים ומבטיח שהגג יישאר במצב תקין לאורך שנים. זוהי גם הסיבה מדוע יש להימנע במקרה של הצעת איטום גג מחיר נמוך באופן מחשיד

 

יתרונות וחסרונות

לפני תיקון גגות רעפים, חשוב לקחת בחשבון גם את היתרונות והחסרונות של קירוי מסוג זה. מצד אחד, גגות רעפים עמידים ויכולים להחזיק מעמד שנים רבות עם תחזוקה נכונה. הם גם עמידים בפני אש, חרקים וסוגים אחרים של נזק, מה שיכול להפוך אותם לאופציה מצוינת עבור בעלי בתים באקלים מסוים. מצד שני, גגות רעפים יכולים להיות כבדים ודורשים בסיס גג יציב כדי לתמוך במשקלם. הם גם שבירים ויכולים להינזק בקלות על ידי ברד או פסולת נופלת. ובהתחשב ברעפים מחיר, לא תמיד יש כסף להחליף כאלה שבורים. שכן, גגות רעפים עשויים להיות יקרים לתיקון או החלפה, במיוחד אם צריך להזמין איש מקצוע שיבצע את העבודה.

 

תהליך הבנייה

השלב הראשון מחייב התקנת קונסטרוקציה המשמשת כשלד תמיכה לרעפים, מעליה מניחים את מוטות מעץ או מאלומיניום, בהמשך בונים מה שנקרא ארגזי רוח מסביב לשוליים של הגג. הם מגנים על חלקו התחתון של הגג ממעופפים למיניהם וכל פולש או חפץ שעלול לגרום נזק. בשלב הלפני אחרון הגגן מניח את הרעפים בשורות ולבסוף אוטמים את הגג, דואגים לנקודות אוורור ומתקינים מרזבים לניקוז מים.

 

סוף מעשה במחשבה תחילה

בעת תכנון החלפת רעפים יש לקחת בחשבון את כל העלויות לאור העובדה שתיקון גגות רעפים עשוי להיות יקר. אך לא רק רעפים מחיר אמור לקבוע. בנוסף יש להוסיף לשקלול הנתונים גם את העובדה שגג רעפים נחשב לאלטרנטיבה שאינה מצריכה תחזוקה מרובה ובדרך כלל תוחלת החיים שלו ארוכה, בהנחה שהעבודה בוצעה במקצועיות.

 

 

שיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ