לוגו אתר החלפה ואיטום גגות

המדריך המלא לגג רעפים נסתר

המדריך המלא לגג רעפים נסתר

המדריך המלא לגג רעפים נסתר

גג רעפים סמוי הוא בחירה פופולרית של בעלי בתים רבים בשל העמידות והמראה האסתטי שלו. עם זאת, חשוב להבין את טכניקות ההתקנה והתחזוקה הנכונות כדי להבטיח את אורך החיים של גג הרעפים הסמוי. במדריך זה נסקור את כל מה שצריך לדעת על גגות רעפים סמויים, לרבות תפקיד הגגן, חשיבות איטום גגות רעפים וסוגי הרעפים הקיימים.

 

מהו גג רעפים נסתר?

גג רעפים נסתר היא סוג של מערכת קירוי המשתמשת ברעפים כשכבה העליונה של הגג, בזמן שהרעפים מותקנים בצורה שהם אינם נראים מהקרקע. סוג זה של גג קיים לעתים קרובות באזורים בהם חוקי הבנייה המקומיים דורשים שימוש ברעפים, אך בעל הבית או האדריכל מסתייגים מהמראה הטיפוסי של גג רעפים ומעוניינים לשנותו על ידי כך שהגג יהיה בעל מראה מודרני ומלוטש יותר.

 

מאיזה חומרים בנוי גג רעפים נסתר?

גגות רעפים נסתרים עשויים בדרך כלל מרעפי בטון או חרס, שהם עמידים לאורך זמן רב. רעפים אלה מותקנים על הגג באמצעות סדרה של תפסים או סוגרים, המחזיקים את הרעפים במקומם באופן בטוח. לאחר מכן מנחים את הרעפים באופן חופף, המאפשרים למים לרדת מהגג מטה, אך גם מסתירים את הרעפים.

 

יתרונותיו של גג רעפים נסתר

לגגות רעפים נסתרים יש מספר יתרונות על פני גגות רעפים סטנדרטיים. מכיוון שרעפים אינם נראים מהקרקע, אין צורך לנקות אותם או לתחזק אותם בתדירות גבוהה. זה יכול לחסוך לבעלי הבית זמן וכסף. בנוסף, מכיוון שהרעפים אינם גלויים, אין צורך להתאים אותם לצבע הבית או מבנים אחרים בנכס. בנוסף, זה מאפשר גמישות רבה יותר בעיצוב הגג.

 

חסרונות של גגות רעפים נסתרים

עם זאת, לגגות רעפים נסתרים יש כמה חסרונות. מכיוון שהרעפים אינם גלויים לעין, היכולת לזהות ולתקן כל נזק שעלול להתרחש תקטן משמעותית. בנוסף, גגות רעפים נסתרים הם בדרך כלל יקרים יותר להתקנה מאשר גגות רעפים מסורתיים, מכיוון שהם דורשים תפסים וסוגרים מיוחדים.

 

חשיבותו של גגן מוסמך

בראש ובראשונה, חיוני להזמין גגן מוסמך כדי להתקין את גג הרעפים הסמוי. גגן הוא איש מקצוע מיומן שיש לו את המומחיות והניסיון להתקנה, תיקון ותחזוקה נכונה של כל סוגי הגגות. הוא יבטיח שגג הרעפים הסמוי יותקן בצורה נכונה, תוך שימוש בחומרים ובטכניקות הנכונות, על מנת לספק הגנה מקסימלית לביתכם.

 

סוגי רעפים

אחד המרכיבים המרכזיים של גג רעפים סמוי הם רעפי שינגלס, אלה הם פיסות דקות ושטוחות של חומר, המותקנות בשורות חופפות ליצירת מחסום נגד איתני הטבע. הם עשויים ממגוון חומרים, כולל אספלט, עץ וצפחה, כל אחד עם היתרונות והחסרונות הייחודיים שלו. רעפי אספלט הם האפשרות הנפוצה והמשתלמת ביותר, בעוד שרעפי עץ וצפחה מציעים מראה יוקרתי וטבעי יותר.

 

תחזוקה קבועה

לאחר התקנת גג הרעפים הסמוי שלכם, חשוב לבדוק ולתחזק אותו באופן קבוע כדי למנוע נזק אפשרי. אחת ממשימות התחזוקה החשובות ביותר היא איטום גג רעפים. איטום גג רעפים הוא תהליך של מריחת שכבת ציפוי מגן על הרעפים למניעת נזקי מים והארכת חיי הגג. זה נעשה, בדרך כלל, כל שלוש עד חמש שנים, תלוי בסוג הרעפים ובתנאי מזג האוויר באזור.

 

איטום גג רעפים

קיימים מספר סוגים שונים של מוצרי איטום גגות רעפים, לרבות חומרי איטום על בסיס אספלט וחומרי איטום על בסיס סיליקון. חומרי איטום על בסיס אספלט הם האופציה הנפוצה והמשתלמת ביותר, אך הם עלולים להתקלקל עם הזמן ואינם יעילים באותה מידה במניעת נזקי מים. חומרי איטום על בסיס סיליקון, לעומת זאת, עמידים יותר ומספקים הגנה טובה יותר מפני נזקי מים. עם זאת, הם יקרים יותר ויכולים להיות קשים יותר להתקנה. האיטום מגן על הרעפים מפני קרינת שמש מזיקה ופגעי מזג אויר אחרים. כמו כן, הגימור המבריק של האיטום מעניק לגג מראה משופר. לפני איטום נכון של גג רעפים, חשוב לנקות תחילה את הרעפים ולהסיר כל פסולת או אזוב שעלולים להימצא שם. לאחר מכן, מורחים את חומר האיטום באמצעות מברשת, רולר או מרסס, ומאפשרים לו להתייבש לפי הוראות היצרן. בדרך כלל מומלץ למרוח מחדש את חומר האיטום, כל כמה שנים, כדי לשמור על יעילותו.

 

בדיקת נזק

בנוסף לאיטום רגיל של גג רעפים, חשוב גם לבדוק את גג הרעפים הנסתר לכל סימן של נזק, כגון רעפים חסרים או פגומים, רעפים סדוקים או בלויים ונזילות. אם מבחינים באחת מהבעיות הללו, חשוב לתקן אותן בהקדם האפשרי כדי למנוע נזק נוסף לגג שלך ולבית שלך.

שיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ