לוגו אתר החלפה ואיטום גגות

המדריך המלא לגג רעפים חשוף

המדריך המלא לגג רעפים חשוף

המדריך המלא לגג רעפים חשוף

גג רעפים חשוף נחשב לבחירה עיצובית פופולארית. הוא מוסיף מרחב ויכול לאפשר כניסת אור טבעי בכל שעות היום. מנגד, מחיר החלפת גג רעפים או בניית גג גלוי שכזה כרוכים בעלות גבוהה. בנוסף, הגג אינו נגיש בגלל גובהו ומייקר את תשלומי הארנונה. במאמר זה נתייחס ליתרונות והחסרונות של גג רעפים חשוף

 

מהו גג רעפים חשוף?

גג רעפים חשוף, המכונה גם גג גלוי, הוא מצב בו שלד הגג, הקרוי קונסטרוקציה, הינו חשוף בתוך הבית. מצב שכזה נוגד גג רעפים מוסתר בו השלד מוסתר על ידי תקרה והמרחב בין התקרה לשלד יכול לשמש כעליית גג. הבחירה בגג חשוף היא החלטה עיצובית. במידה רבה מתוך רצון להגביה את תקרת הקומה העליונה או מתוך רצון ליצור בית עם תקרה גבוה מהממוצע. גג חשוף ייבנה לרוב עם חיפוי שיסתיר את הרעפים עצמם. יש הבוחרים גג רעפים מסוג זה כאשר הם מבצעים שיפוץ של גג רעפים.

 

טווח מחירים

מחיר החלפת גג רעפים אינו זול אך הסכום הסופי נקבע על סמך מספר פרמטרים. סוג החומרים בהם יעשה שימוש, גודל התקרה, רמת הנגישות של הגגן בעת החלפת גג רעפים. המחיר יכול להגיע ל-1000 ₪ עבור כל מטר מרובע, ללא עבודת החיפוי. אם מוסיפים חיפוי מעץ המחיר יכול לעלות ל-1300 ₪ למטר מרובע כאשר סוג העץ משפיע על המחיר. תכנון השלד יכול להגיע למחיר של 80 ₪ למ"ר. יש לציין כי ככול שהגג גדול יותר המחיר למטר מרובע יקטן. סעיף אפשרי נוסף בעלות הפרויקט נובע מדרישות מיוחדות של לקוחות והן יוספו למחיר הסופי של הפרויקט.

 

יתרונות של גג חשוף

כאשר מתייחסים לחלק מהיתרונות של גג רעפים חשוף, יש לקחת בחשבון שמדובר בעניין של טעם. עבור מי שחולם על בית גדול עם תקרה גבוהה המעניקה מרחב, החלפת גג רעפים לגג חשוף, או בניה מלכתחילה של גג גלוי תהיה החלטה מובנת מאליה ותיחשב ליתרון. כמו כן, גג רעפים חשוף מעניק למבנה איכויות של בית בכפר. עבור אלה הכמהים לתחושה זאת, גג חשוף מעניק אותה.

לגג רעפים חשוף יש גם יתרון סביבתי הנובע מהיכולת להתקין חלונות בגג שיחשפו את המרחב הפנימי של הבית לאור טבעי ויצמצמו משמעותית את הצורך להשתמש בתאורה מלאכותית במהלך היום. מחיר החלפת גג רעפים אומנם אינו זול אך בשקלול כדאיות המהלך יש לקחת בחשבון את העובדה שערך הנכס צפוי לעלות בעקבות השינוי, גם בגלל שהוא מעניק תחושה יוקרתית יותר לבית וגם לאור העובדה שחשיפת הגג הוסיפה מרחב.

 

גג גלוי – חסרונות

גג חשוף יגדיל את מחיר הארנונה הדו חודשית של דיירי הבית בגלל שהוא מוסיף שטח. כמו כן, מבחינה מעשית, גג חשוף אינו נגיש כמו תקרה רגילה, בגלל גובהו. חוסר נגישות זאת מייקרת עבודות תחזוקה ועלולה ליצור בעיות אם התאורה המותקנת מוצמדת לתקרה. דרך אחת להתמודד היא להוריד את גובה התאורה באמצעות כבלים חשמליים ארוכים. כמו כן, המרחב הגבוה הנוצר כתוצאה מחשיפת הגג מקשה על מיזוג המרחב לצורכי חימום או קירור, זאת בגלל שמדובר במרחב גדול יותר. כדי לפצות על כך יש צורך ברכישת מזגן עוצמתי יותר, הצורך יותר חשמל. בנוסף, מחיר החלפת גג רעפים לחשוף ובנייה של גג רעפים חשוף יקרה יותר לאור העובדה שלשלד אין עמודי תמך ולכן יש צורך בקורות גדולות ויקרות.

 

סוף מעשה במחשבה תחילה

מעבר ליתרונות האסתטיים של גג רעפים, מבנה מסוג זה נחשב לעמיד. אם התקנת הרעפים נעשית כמו שצריך, גג הרעפים יכול להחזיק מעמד שנים רבות. יחד עם זאת, בניית גג רעפים חשוף לא יכולה להיות גחמה עליה מחליטים בדקה ה-90, אחרי שעבודות הבנייה כבר החלו. במצב שכזה, אם בעלי הנכס יתעקשו, ההחלטה תייקר את פרויקט הבניה באופן משמעותי.

בניית גג רעפים חשוף צריכה להיכלל בתוכניות הבנייה של הנכס. כך ניתן יהיה לערב את הגגן בשלב מוקדם ולהציג בפניו את תוכניות הבנייה. גגן מנוסה יכול לעזור לבעלי הנכס להימנע מטעויות נפוצות. כמו כן, בשלב המשא ומתן חשוב לסגור עם הגגן מחיר סופי, ויש לברר איתו אם יש לו ניסיון בבניית גג רעפים חשוף.

שיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ