הכנת תשתית סולארית

תשתית למערכת סולארית

הכנת תשתית סולארית

הכנת תשתית סולארית היא השלב המקדים בטרם התקנת המערכות הסולאריות. בטרם מתקינים את כל רכיבי המערכת יש להכין את הגג. עבודה שבדרך כלל אינה מתבצעת על ידי מתקיני המערכות הסולאריות המעדיפים להתמקד בצד הטכנולוגי של העבודה.

בצל עליית מחירי האנרגיה והדאגה משינויי האקלים, ובזכות השינויים הטכנולוגיים, רבים מתקינים היום פאנלים סולאריים. בזכות התקנת פנאלים סולאריים הם יכולים ליהנות מתחנת כוח פרטית המפיקה חשמל מאנרגיית השמש. כך ניתן לספק את הצריכה הפרטית, ואף למכור את עודפי הייצור לחברת החשמל ולהפוך זאת למקור פרנסה. פתרון זה מתאים לאנשים פרטיים, מבנים ציבוריים ועסקים הרוצים לנצל את שטח הגג להתקנת פאנלים סולאריים.

שימו לב כי גם אם בשלב זה אינכם מתכננים הקמת מערכת סולארית בביתכם, בעת בנייה או שיפוצים, כדאי לדאוג להכנת תשתית סולארית בסיסית על מנת להקל על תהליך ההתקנה במידה ובעתיד תבחרו בכך. כמובן שאין צורך בהתקנת קונסטרוקציות, אך יש לחשוב על דרכי הולכה של החיווט החשמלי. זה יקל על התקנה עתידית ויעניק פתרון יותר אסתטי בבוא היום בו תבחרו להתקין מערכת סולארית ביתית.

מהן מערכות סולאריות

מערכות סולאריות הן מערכות המנצלות את אנרגיית השמש. למעשה ברוב הבתים בישראל כבר ישנה מערכת סולארית – דודי השמש. דודים אלו עושים שימוש בקולטי שמש המנצלים את אנרגיית השמש לצורך חימום המים. פתרון החוסך הרבה מאוד בהוצאות האנרגיה.

כיום הטכנולוגיות השתפרו ואנו יכולים להשתמש באותה אנרגיית שמש על מנת לייצר חשמל באמצעות תאים פוטו וולטאיים – אלו הם למעשה הפאנלים הסולאריים הממירים את אנרגיית השמש. את האנרגיה ניתן לאגור במהלך היום על מנת להשתמש בה גם בשעות החשיכה.

היתרונות של מערכות סולאריות

מערכות סולאריות מביאות איתן כמה יתרונות מרכזיים:

• הפחתת הזיהום הסביבתי הכרוך בייצור אנרגיה ממקורות מתכלים.
• הפחתת התלות ברשת החשמל וייצור חשמל עצמאי.
• הפחתת עלויות האנרגיה.
• הרווח שבמכירת עודפי הייצור לרשת החשמל.

הכנת תשתית סולארית

על מנת ליהנות מהיתרונות של המערכות הסולארית, יש להכין את התשתיות המתאימות לצורך התקנת המערכת. ניתן להתקין מערכות סולאריות על הקרקע, על גגות בטון, גגות רעפים, מחסנים וכו‘. אך בהתאם לאופי ההתקנה יש להכין את הקונסטרוקציות המתאימות לצורך התמיכה בפנאלים הסולאריים.

התקנה על גגות היא הפתרון השכיח ביותר כיום, אך בכל סוג של התקנה יש להתאים את הפתרון לתנאים הפיזיים והצרכים של המערכת. העבודות עשויות לכלול את הכנת השטח, הכנת הגג, הכנת קונסטרוקציה, יציקות בטון ועוד.

התקנת פאנלים סולאריים דורשת בניית קונסטרוקציה. מקובל להשתמש בקונסטרוקציה מאלומיניום, חומר חזק ועמיד שאינו מעמיס משקל רב על הגב. בדרך כלל הקונסטרוקציה אינה מקובעת באופן ישיר לגג בטון, אלא לאבני שפה שהן יציקות בטון נפרדות המונחות על הגג.

בעת מיקום אבני השפה והקונסטרוקציות חשוב לקחת בחשבון את איטום הגג. אם יש בגג בעיות איטום יש לטפל בהן בטרם הנחת הקונסטרוקציה. בנוסף, חשוב להניח את הקונסטרוקציה ואבני השפה בצורה הנכונה והאמצעים שימנעו היווצרות בעיות איטום בגג.

הכנת הגג להתקנת מערכות סולאריות

גגות בטון קיימים עשויים להכיל אלמנטים שונים העשויים להפריע להתקנת מערכת סולאריות, ובעיקר למנוע ניצול אופטימלי של הגג. האלמנטים השכיחים על גגות הם מנועי מזגנים ודודי שמש. אם הגג לא תוכנן מראש להתקנת מערכות סולאריות, המיקום של אלמנטים אלו עלול להפריע לניצול השטח ואף ליצור בעיות של הצללה על הפאנלים הסולאריים. לכן יתכן כי במסגרת הכנת תשתית סולארית יש גם לבצע הזזה של דודי שמש ומנועי מזגנים.

הכנת התשתיות להתקנת פאנלים סולאריים

אתם במרחק נגיעה ממהפך אנרגטי שיביא לחיסכון אדיר בצריכת האנרגיה, ויאפשר לכם לעבור מצרכני אנרגיה ליצרני אנרגיה המרוויחים מכך כסף.

הכנה נכונה של התשתיות בגג תאפשר לכם ליהנות מהתקנה מהירה ופשוטה של הפאנלים הסולאריים. היא תמנע בעיות שונות הקשורות לאיטום הגג ותפחית את הוצאות התחזוקה על הגג.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מהיתרונות של מערכות סולאריות, כאן תוכלו לקבל הצעות מחיר ממיטב הקבלנים העוסקים בתחום. הקבלנים עובדים בשיתוף פעולה עם התכניות של מתקיני המערכות הסולארית ומבצעים את כל העבודות הנדרשות לצורך הכנת הגג והתשתית המתאימה.

מעוניינים בהכנת תשתיות סולאריות? השאירו פרטים ומיטב המומחים בתחום יחזרו אליכם עם הצעות מחיר.