הכנת קונסטרוקציה

קונסטרוקציה לגג רעפים

הכנת קונסטרוקציה לגג רעפים

רעפים הם שיטת בניית גגות עתיקת יומין, אך באופן מפתיע הם היו ונשארו רלוונטיים גם בימינו. יש להם יתרונות רבים והם גם תורמים למבנה העיצובי של הבית. כמובן שכיום ישנם רעפים מודרניים, עמידים וחזקים יותר. אך במידה רבה עדיין ממשיכים להשתמש ברעפי חרס כמו פעם.

למרות שרעפים נשמעים כמו פתרון מיושן, בפועל יש להם יתרונות רבים. הם מספקים בידוד טוב לגג, בעיקר בגלל השיפועים המונעים מהמים להצטבר על הגג. הם עמידים בפני פגעי מזג האוויר ודורשים תחזוקה נמוכה יותר מאשר גגות בטון רגילים. אך הדרך לגג רעפים יפה וחזק מתחילה בהכנת קונסטרוקציה.

הכנת קונסטרוקציה לגג רעפים

על מנת להקים גג רעפים קודם כל יש צורך בהכנת קונסטרוקציה תומכת לגג הרעפים, כאשר קונסטרוקציה מעץ היא הפתרון המקובל. הכנת קונסטרוקציה לגג רעפים צריכה להתבצע על פי התכניות האדריכליות. על הקונסטרוקציה לספק את הבסיס החזק והיציב עליו יונחו הרעפים. יש לקחת בחשבון את שיפועי הגג ואת אופן הנחת הרעפים המתוכנן.

יש להכין עמודים תומכים לקונסטרוקציה, עליהם להיות חזקים ויציבים. ועליהם את הקורות האלכסוניות התומכות ברעפים. יש חשיבות לא רק לחוזק אלא לדיוק ואחוזי שיפוע. מקובל להשתמש בשיפועים של כ 35% ומעלה.

ישנם שני סוגי קונסטרוקציות שבהם אפשר להשתמש, והדבר תלוי בתכניות שלכם לגבי אופן השימוש בחלל. ישנם אנשים המעוניינים בעליית גג אשר יכולה לשמש לאחסון, עבודה ומטרות שונות. במידה וזו הכוונה, יש מראש לתכנן את הקונסטרוקציה בצורה שתאפשר חלל מרווח שניתן לעשות בו שימוש, אך יחד עם זאת יעניק את הבסיס החזק לגג הרעפים.
אך ישנם גם מקרים בהם אין כוונה להשתמש בחלל שמתחת לגג הרעפים, ולכן הדבר פשוט יותר מבחינת תכנון והקמת קונסטרוקציה. בפועל ההבדל בין שני הסוגים בה לידי ביטוי בעובי הקורות ומספר העמודים התומכים. במידה ורוצים לעשות בחלל שימוש, אנו מוגבלים מבחינת מספר העמודים התומכים, ולכן יש להשתמש בקורות עבות וחזקות יותר. כך יהיה ניתן גם לתמוך בגג, וגם לאפשר חלל פנוי ללא מכשולים.

לאחר הקמת הקורות התומכות המרכזיות, יש צורך ביציקת בטון בבסיסן על מנת להעניק להן קיבוע חזק. מומלץ לסגור פרט זה מראש מול קבלן השלד.

לאחר הקמת הקונסטרוקציה לגג הרעפים ניתן להתחיל למקם את הרעפים. יש לעשות זאת תוך כדי שימוש ביריעות איטום מתאימות. המטרה היא ליצור גג שהוא גם אטום מפני מים וגם מבודד מבחינת הטמפרטורות בחורף ובקיץ. דבר שישפיע על הצריכה האנרגטית לקירור או חימום הבית.

ולבסוף, ניתן גם להעניק פתרונות אסתטיים באמצעות הקמת קירות גבס על מנת לכסות את הקורות. פתרון זה מתאים למקרה שבו תרצו לעשות שימוש בעליית הגג. בשורה התחתונה הקמת גג רעפים נעשית בהתאמה אישית לצרכים של המבנה, חשוב לדון עם הגגן על כל הפרטים ובהתאם לכך להכין את התכנית המתאימה לבניית הקונסטרוקציה.

מאילו חומרים בונים קונסטרוקציה לגג רעפים

החומר השכיח ביותר הוא עץ. הסיבה לכך היא שעץ הוא חומר זול וקל מאוד לעבודה, ויחד עם זאת מעניק את החוזק והיציבות הדרושים. אך ישנם גם מקרים בהם משתמשים בקונסטרוקציית פלדה קלה. קונסטרוקציית פלדה אינה מתאימה לכל מקרה, היא דורשת תקרת בטון שתעניק לה יציבות. יש יתרונות לקונסטרוקציית פלדה, היא תופסת הרבה פחות מקום בעליית הגג, אך עלותה יקרה יותר.

בעת בניית קונסטרוקציה מעץ, חשוב להשתמש בעץ מחוטא. כך יהיה ניתן להבטיח עמידות לאורך שנים ולמנוע נזקים של ריקבון וטרמיטים.

שימו לב כי הקמת גג רעפים דורשת אישור קונסטרוקטור. עליו לאשר את התכנית של הגגן, ולאחר הביצוע גם לערוך ביקורת. יש כאן נושאים חשובים של עמידות, עומסים, יציבות ובטיחות.

גגנים מומלצים להכנת קונסטרוקציה

גגות רעפים מביאים איתם יתרונות ומראה עיצובי ייחודי ועל זמני. באמצעות הרעפים תוכלו ליהנות מגג ללא נזילות במשך שנים ארוכות. דבר שיביא לחיסכון משמעותי בהוצאות התחזוקה. אך על מנת ליהנות מהיופי והיתרונות של גגות רעפים, יש למצוא את אנשי המקצוע המתאימים לצורך בניית קונסטרוקציה עבור גג הרעפים.

הקמת קונסטרוקציה לגגות והתקנת הרעפים דורשת תשומת לב לפרטים רבים, ולכן חשוב לבחור את אנשי המקצוע המתאימים. כל כשל בתכנון והבנייה של הקונסטרוקציה יכול לייצור בעיות רבות אשר יפגעו בעמידות הגג והאיטום שלו.

כאן תוכלו למצוא מבחר גגנים מקצועיים, עם שירות מקצועי וזול בכל רחבי הארץ. השאירו פרטים ונחזור אליכם.