החלפה של גג

תיקון גגות רעפים

החלפה של גג של גג רעפים

גגות רעפים הם פתרון יעיל ודקורטיבי. בעזרתם ניתן לבנות עליות גג וגלריות על גג הבטון שלכם, וגם לשפר את האיטום ואת הבידוד של הבית. ובכלל גגות רעפים מעניקים לבית מראה אסתטי נעים. לגגות רעפים ישנה עמידות גדולה לאורך שנים ארוכות, והם בהחלט מפחיתים את הוצאות התחזוקה בהשוואה לגגות בטון רגילים. אך למרות זאת יתכן כי הגיע היום ויש להחליף את הגג.

באופן עקרוני גג רעפים עשוי להחזיק מעמד עשרות שנים. אך למרות זאת בעיות שונות עלולות להתעורר גם בגגות חדשים, ואלו הן לאו דווקא בעיות של בלאי טבעי. למשל בעת התקנת דודי שמש, מזגנים או עבודות שונות שאינן קשורות לגג, יתכן כי נגרם נזק לרעפים. גם מזג האוויר עשוי לגרום לפגיעה, כאשר עיקר הסכנה היא קריסת עצים.

תיקון או החלפה של גג

לא כל בעיה בגג הרעפים דורשת את החלפתו, ניתן גם לבצע תיקונים נקודתיים לגג הרעפים. יתכן כי הגג נפגע כתוצאה ממזג אוויר, או קריסה של עצים, וכתוצאה מזה נגרם נזק לרעפים. במקרים שכאלו יש לבחון את הנזק ולהחליט האם כדאי להחליף את כל הגג או לבצע תיקונים נקודתיים. נשאלת גם השאלה האם מחליפים רק את הרעפים או את כל הקונסטרוקציה.

במידה והגג הוא ישן, והנזק הוא לא רק לרעפים אלא גם לקונסטרוקציה, יתכן כי מוטב לבצע החלפה של גג. כך תוכלו לפתור את כל הבעיות, להעניק לגג חוזק וגם לחדש את המראה. החלפה של גג, הכוללת בנייה של קונסטרוקציה חדשה יכולה להיות גם הזדמנות להכניס שינויים מבניים בחלל שמתחת לגג, במידה ורוצים.

במקרים בהם עלויות תיקון הגג גבוהות, ונראה שאתם מתנהלים מתיקון לתיקון, ככל הנראה כדאי לבצע החלפת גג רעפים. אתם גם עשויים לגלות כי מתקיני הגגות חוששים מלתת אחריות על עבודות התיקון, זאת מכיוון שהתשתיות רעועות וישנה סבירות גבוהה להישנות הבעיה. ולכן יעדיפו הקמת גג חדש.

היתרונות של החלפת גג רעפים

החלפה של גג רעפים מאפשרת לכם לחדש את כל המראה החיצוני, וגם העיצוב הפנימי של החלל אשר מתחת לגג הרעפים. זוהי גם הזדמנות לטפל בליקויים שונים ובעיות במרזבים. סביר להניח שגג הרעפים הקיים הוקם לפני כמה עשרות שנים, ומאז היו שינויים טכנולוגיים הבאים לידי ביטוי ברעפים מאיכות גבוהה יותר. כך תוכלו לשדרג את הגג ברעפים יעילים יותר מבחינת העמידות, האיטום והבידוד.

החלפת גג רעפים תשים קץ לעבודות התחזוקה האינסופיות, שבוודאי גרמו להוצאות גבוהות. גגות רעפים חדשים דורשים תחזוקה מינימלית ותוכלו להפחית את ההוצאות השוטפות.

מתי כדאי לבצע החלפת גג רעפים

אם החלטתם לבצע את החלפת הגג הרעפים הקיים, התקופה הטובה ביותר לעשות זאת היא בעונת הקיץ, לפני עונת הגשמים. הגשמים כמובן מציבים קשיים טכניים ובמידה רבה אף מוסיפים לסיכונים. כמו כן לאחר שיפורק הגג, ועד להשלמת הגג החדש, גג הבטון שלכם יהיה חשוף לגשמים והדבר עשוי לגרום לבעיות נוספות של רטיבות בבית. לכן הזמן האידאלי לעשות זאת הוא במהלך עונת הקיץ. כך תהיו מוכנים לחורף.

כמה עולה החלפת גג רעפים

באופן כללי אנו יכולים לדבר על טווח מחירים של 200-300 שקל למטר מרובע. אך חשוב לקבל הצעת מחיר מגגן מקצועי ולדון בכל פרטי העבודה, מה נכלל ומה לא נכלל. המחיר צריך לכלול גם את פירוק גג הרעפים הקיים ופינוי הרעפים הישנים אל אתרי הפסולת. בנוסף הוא עשוי לכלול פרטים נוספים כמו התקנת מרזבים, ארגזי רוח ותיקוני פחחות.

בנוסף לעבודתו של הגגן יש לקחת בחשבון את העלות של היתר בנייה ממהנדס.

רצוי מאוד לבצע השוואת מחירים. אך כמו תמיד חשוב לבצע השוואת מחירים חכמה. המטרה היא לא למצוא את הזול ביותר, אלא למצוא את האיזון לבין מחיר, איכות ומקצועיות. כדאי לקבל כמה הצעות מחיר וגם להשוות בין הצעות המחיר גם לגבי הסוגיות הטכניות של הקמת הגג החדש – למשל יש לשים לב לסוג הקורות והעמודים, סוגי הברגים, סוג הרעפים וכל הפרטים.

גגן מומלץ להחלפת גג רעפים

תיקון והחלפת גגות רעפים דורשים אנשי מקצוע מנוסים. מדובר בעבודה בגובה המביאה איתה אתגרים רבים. הגג חייב להיות חזק, אטום בפני מים ואף בעל בידוד תרמי. זוהי עבודה לגגנים מנוסים היודעים כיצד לבנות את הקונסטרוקציה התומכת וכיצד למקם את הרעפים.

מרגישים כי הגיע הזמן להחליף את גג הרעפים? כאן תוכלו למצוא את מיטב אנשי המקצוע. מומחים לתיקון והחלפת גג רעפים. השאירו פרטים ומיטב אנשי המקצוע יחזרו אליכם.