ארגז רוח

ארגז רוח לגג רעפים

ארגז רוח

ארגזי רוח הם חלק מהגימורים של גג הרעפים. הם מעניקים לככ מראה אסתטי, אך יש להם גם חשיבות פרקטית לצורך שמירה על הרעפיפ. ארגזי רוח ניתן לבנות מעץ או אלומיניום, כאשר אלומיניום נחשב לשיטה המועדפת כיום.

המטרה העיקרית של ארגזי הרוח היא לספק לרעפים הגנה מפני רוחות העלולות להביא להתעופפות הרעפים. כמו כן הם מרחיקים את מי הגשמים המתנקזים מגג הרעפים על מנת שלא ינזלו באופן ישיר על קירות הבית, דבר שבפני עצמו עלול לגרום לבעיות של רטיבות בקירות, התפוררות טיח, היווצרות סדקים ולכלוך הקיר. בעזרת ארגזי רוח ניתן גם לתת פתרון אסתטי להסתרת המרזבים.

בעבר היה מקובל להשתמש בארגזי רוח העשויים עץ. הם אמנם עשו את העבודה, אך הבעיה המרכזית של ארגזי הרוח מהעץ היא הבלאי הטבעי המהיר. הם חשופים לתנאי מזג האוויר המשתנים ועל מנת לשמור עליהם יש צורך בתחזוקה גבוהה. אחרת הריקבון ישתלט עליהם, והדבר יביא לחדירת רוחות העלולות לנתק רעפים ממקומם, ולהביא לחדירות מים לעבר הקונסטרוקציה וגג הבטון שתחתיה.

לא אחת אנו רואים ארגזי עץ שמתחילים להתפרק, ובמהרה יונים נכנסות ומקננות בעליית הגג שלכם.

ארגז רוח מאלומיניום

כיום פחות מקובל להשתמש בארגזי רוח מעץ, במקום זאת נוהגים לבנות אותם מאלומיניום. האלומיניום הוא חומר גלם טוב יותר. בראש ובראשונה יש לו עמידות גבוהה בפני כל תנאי מזג האוויר. הוא אינו מחליד והוא יכול להחזיק מעמד שנים רבות. הוא גם אינו כבד, דבר העונה על הצרכים של ההתקנה. ומבחינה אסתטית הוא יכול להגיע בכל צבע, ואף לדמות מראה של עץ טבעי.

באמצעות התקנת ארגז רוח מעץ ניתן לחסוך את כל ההתעסקויות בתיקוני ארגז הרוח והחלפת קורות העץ הנרקבות.

יש לציין כי טכניקות הנחת הרעפים השתנו, וארגזי רוח לא תמיד הכרחיים. אך בכל זאת רבים בוחרים בהם מסיבות אסתטיות.

חיפוי אלומיניום לארגזי רוח מעץ

בבתים רבים ישנם ארגזי רוח מעץ שנבנו לפני שנים, ואלו כמובן דורשים תיקונים חוזרים כמעט מידי שנה. במקרים אלו עומדות בפניכם כמה אפשרויות:

האפשרות הראשונה היא לבצע תיקון נקודתי של הבעיה. אנשי המקצוע אינם נוהגים לתת אחריות על תיקונים נקודתיים.
האפשרות השנייה היא בניית ארגז רוח חדש מעץ. פתרון זה יעניק לכם אחריות לכמה שנים, אך בטווח הארוך העץ הוא אינו אידאלי.
האפשרות השלישית היא חיפוי ארגז הרוח באלומיניום. זהו פתרון המעניק לארגז העץ יותר עמידות, אך גם הוא אינו מושלם.

במידה והתשתיות ישנות, מוטב להחליף את הכל בארגז רוח מאלומיניום.

היתרונות של ארגז רוח מאלומיניום:

• עמידות לאורך זמן מול שינויי הטמפרטורה ותנאי מזג האוויר.
• הפחתה של הוצאות התחזוקה.
• אלומיניום אינו מחליד ואינו נרקב כמו עץ.
• הגנה היקפית לגג הרעפים ולקירות החיצוניים.
• ניתן להתאים לכל סגנון עיצובי.

ארגזי רוח – כמה זה עולה

טווחי המחירים עשויים להשתנות בהתאם לנסיבות שונות. יש להבדיל בין מקרים של תיקונים נקודתיים או מקרים בהם בונים ארגזי רוח חדשים. כמו כן ישנם קבלנים המתמחרים זאת על פי מחיר גלובלי וישנם כאלו המתמחרים על פי מטר אורך.

וכמובן נשאלת השאלה האם מבצעים תיקונים באמצעות עץ, האם בניית ארגז רוח מאלומיניום או חיפוי אלומיניום לארגז קיים.

שיקולים נוספים המשפיעים על העלויות הם הנגישות של ארגזי הרוח. באופן טבעי הם נמצאים בשולי הגג, מקום גבוה וקשה להגעה. יש צורך בפתרונות מיוחדים על מנת לאפשר גישה קלה ובטוחה לצוות העובדים. אך ישנם גם מקרים בעלי מורכבות מיוחדת, והדבר ישפיע על העלויות.

בגלל השונות הגדולה של כל עבודה, קשה לתת הערכת מחיר ללא בחינה בלתי אמצעית של הבעיה. לכן כדאי לפנות לקבלנים ולקבל הצעות מחיר.

קבלן מומלץ לתיקון ארגזי רוח

בין אם אתם מעוניינים בארגז רוח חדש, תיקון ארגזי רוח מעץ או חיפוי אלומיניום לארגז קיים – כאן תוכלו למצוא את מיטב אנשי המקצוע המביאים איתם ניסיון ומומחיות בתחום. מומלץ לקבל הצעות מחיר מכמה אנשי מקצוע ולערוך השוואת מחירים.

אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים ואנשי המקצוע המנוסים שלנו ייצרו אתכם קשר. כך תוכלו בקלות לקבוע ביקור בביתכם ולקבל הצעת מחיר רלוונטית ואטרקטיבית.