לוגו אתר החלפה ואיטום גגות

ארגזי רוח ופתרונות לגג רעפים

ארגזי רוח ופתרונות לגג רעפים

ארגזי רוח ופתרונות לגג רעפים

ארגזי רוח מהווים תוספת לגג רעפים, המעניקה לו גימור אסתטי, אך גם נועדה לשמור על יציבות גג הרעפים ולהגן עליו מפני רוח חזקה שעלולה לפגוע בו. כמו כן, ארגזי הרוח מגנים על קירות הבית מגשם ומאפשרים את הסתרת המרזבים. ארגזי רוח מאלומיניום נחשבים לפתרון הנפוץ והיעיל ביותר. איטום גגות חייב להתרחש לפני תחילת עונת הגשמים.

 

ארגז רוח

בעלי בתים רבים בונים גגות רעפים בעת בניית נכס או שיפוצו. הסיבות לכך מגוונות. גג רעפים הוא מבנה עתיק אך יעילותו לא פגה. עמידותו מפני גשמים וחום עדיין אפקטיבית, אם הוא נבנה כראוי. בנוסף, גג רעפים מוסיף אופי לבית במיוחד אם הוא מוקף בגגות שטוחים.

ארגז רוח הוא אחד המאפיינים של גגות רעפים רבים.  שמו נובע מחזותו כקופסא בעלת מבנה ארגזי. לארגז רוח יש ערך ויזואלי המוסיף לאסתטיקה העיצובית של הגג בפרט ושל הבית בכלל. תפקידו של ארגז רוח הוא לשמור על יציבות גג הרעפים באופנים שונים, כולל מניעת של נפילת רעפים כתוצאה של רוחות עזות וחסימת מזיקים או ציפורים. בנוסף, ארגזי רוח מגנים על קירות בתים מפני גשם ויעילים מאוד בהסתרת מרזבים. יש יותר מסוג אחד של ארגז רוח. ישנם ארגזי רוח מעץ מבטון או מאלומיניום. לכל אחד תכונות, איכויות ומחירים שונים.

 

ארגז רוח מאלומיניום

בשנים האחרונות ארגזי רוח מאלומיניום נחשבים לנפוצים ביותר בגלל עמידותו של האלומיניום ויעילותו כחומר בידוד תרמי. עמידות זאת הוכחה במזג אוויר קיצוני, נגד חלודה ומפגעים אחרים. יכולת זאת מצמצמת את הצורך בתחזוקה דחופה של ארגזי הרוח הבנויים מחומר זה. הפופולאריות של ארגז רוח מאלומיניום הובילו את כוחות השוק להציע גרסאות מגוונות של ארגז רוח מאלומיניום, כולל ארגז רוח המשתלב עם צבע קירות הבית וארגז רוח מאלומיניום דמוי עץ. אפשרות נוספת היא לעטוף ארגז רוח ישן ותקול באלומיניום וכך לחדש אותו.

 

עלות ארגז רוח מאלומיניום

עלות ארגז רוח מאלומיניום מחושבת בעל פי יחידות של מטר, בשילוב עם איכות החומרים המרכיבים, בקשות מיוחדת של הלקוחות ועלות העבודה.

 

איטום גגות

איטום גגות נועד למנוע חדירת מים אל תוך הבית. איטום גגות יהיה שונה לגג רעפים ולגג שוטח. למרות שבמשך מאות שנים גגות רעפים החזיקו מעמד באמצעות אלתורים מהטבע וללא חומרי איטום, תוספת של חומר איטום יכולה להאריך את עמידותו של גג רעפים על ידי אטימת סדקים קטנים ועיכוב תהליך התיישנות ועייפות החומרים.

 

תיזמון האיטום

בכדי שאיטום גג רעפים או גג שטוח יהיה יעיל, סוגיית התזמון חשובה מאוד. ללא קשר לסוג חומר האיטום, רצוי מאוד כי איטום גגות יבוצע בסוף הקיץ לפני תחילת עונת הגשמים. במקרה ומתבצע איטום במהלך החורף יש להמתין לתקופה של 3-4 ימים ללא גשם.

 

הכנת הגג לאיטום

בכדי שאיטום גגות יצליח יש לוודא כי חומר האיטום אינו נוגד לחומר האיטום שקדם לו. לפני פריסת החומר האוטם, החלק הקשה ביותר בתהליך איטום גגות הוא שלב ההכנה הכולל ניקוי הגג מלכלוך ושאריות האיטום הקודם, הזזת הדודים, המזגנים והמרזבים. אי הקפדה על תהליך זה תגרום לאיטום פגום שיוביל לחדירת מים.

 

יריעות ביטומניות

חומר האיטום הנפוץ של גגות שטוחים הוא ביריעות ביטומניות בגלל עמידותן למזג אויר קיצוני ורטיבות. יריעה שכזאת היא מעין שטיח שעוביו 5 מ"מ המורכב מזפת מעובדת ושיש גרוס. שטיח זה אוטם את הגג בחלק התחתון שלו ומבודד בחלוקו העליון. ניתן לעשות שימוש ביריעות ביטומניות בגגות רעפים, שם מניחים אותם מתחת לרעפים וכך הם מהווים שכבת בידוד נוספת לגג זה

 

עלות איטום גגות

מחיר איטום גגות יקבע  על ידי מספר פרמטרים: עלות החומר המבודד, גודל הגג, עלות העבודה  ורמת הנגישות לגג. גגות של עד 100 מטר יחושבו באופן גלובלי אך גגות מעל גודל זה יחושבו על פי מטר. רוב בעלי המקצוע מעניקים אחריות של עד 10 שנים על איטום ביטומני

 

איטום על ידי אנשי מקצוע

ישנן יריעות ביטומניות להדבקה עצמית שאינן מצריכות סיוע של איש מקצוע אך הן מיועדות למשטחים קלים. למרות זאת, ההמלצה היא להיעזר בגגן בכל הנוגע לביצוע פעולות מורכבות בגג שטוח או גג רעפים. הרצון לחסוך כסף עלול לגרום למצב בו עבודת האיטום או התקנת ארגז רוח יעשו באופן חובבני ויפגעו בעמידות הגג. כתוצאה מכן מה שנועד לחסוך בכסף, עלה יותר. איטום גגות, כמו גם התקנת ארגזי רוח, חייבים להיעשות במסגרת תוכנית מפורטת שהוכנה מראש ולא כאלתור. התנהלות שיטתית זאת היא מפתח לצמצום דחיפות תחזוקת הגגות השטוחים והגגות הרעפים.

 

 

שיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ