לוגו אתר החלפה ואיטום גגות

איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי?

איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי?

איך לבצע איטום גגות תקין ומקצועי?

איטום גגות צריך להתבצע בשלבים ובשיטתיות כדי שהאיטום יחזיק מעמד. תחילה יש לנקות את הגג ולאתר סדקים. בהמשך יש למרוח חומר יסוד שיסייע בקליטת חומר האיטום. בחירת חומר האיטום תשפיע על רמת התחזוקה. זפת נחשבת לזולה וקלה למריחה אך היא מחייבת עבודות תחזוקה עונתיות. איטום גג ביריעות ביטומניות נחשב לפתרון מועדף על אנשי מקצוע רבים אך הוא יקר יותר. אז איך מבצעים איטום גגות תקין ומקצועי?

 

ניקיון קודם לכול

איטום גגות תקין ומקצועי מחייב התנהלות מתוכננת לפי שלבים כדי לקבל את התוצאה המקסימלית. ראשית, יש לנקות את הגג ביסודיות כדי להסיר לכלוך, פסולת או אזוב שאולי הצטברו עליו. ניתן לעשות זאת עם מטאטא או מכונת שטיפה בלחץ. כמו כן אם בעבר נפרש חומר איטום שאינו ממשפחת חומרי האיטום החדש יש להסיר שרידים של החומר הישן כדי לאפשר לחומר החדש להיקלט על ריצפת הגג

 

איתור פגמים וסדקים

לאחר שהגג נוקה, יש לבדוק אותו בקפידה לאיתור סדקים, חורים או נזקים אחרים שאולי יש צורך לתקן. מומלץ להשתמש בשפכטל או באקדח איטום כדי למלא רווחים קטנים או סדקים, ולהשתמש במלט או חומר מילוי אחר כדי לתקן חורים או נזקים גדולים יותר. פעולות אלה יאפשרו את קליטת חומר האיטום בקלות גדולה יותר וימנעו מצב בו סדקים קטנים יחלישו את האיטום

 

חומר יסוד

יש למרוח שכבת יסוד (פריימר) על הגג. פעולה זאת תעזור לחומר איטום הגג להיצמד כמו שצריך וגם תגן על הגג מפני נזקי מים.

 

זיפות גג

זפת נחשב לאחד מחומרי האיטום הנפוצים, ממגוון סיבות: המחיר הזול של חומר זיפות גג זה וקלות מריחתו. בגגות בהם יש דוד מים אחד או יותר ניתן לתמרן עם זיפות גג ולהצמידו לרגליים של הדוד. ניתן לבצע את פעולת זיפות גג באמצעות רולר, מברשת, מגב או מטאטא. מריחת החומר צריכה להיעשות בשיטתיות וביסודיות, תוך מריחת חומר האיטום בשכבות דקות ואחידות. יש להקפיד לחפוף מעט כל חלק כדי להבטיח כיסוי מלא.

 

סבלנות, החומר מתייבש

לאחר מריחת האיטום, יש להניח לו להתייבש לחלוטין לפני הליכה על הגג או חשיפתו לגשמים עזים, לכן חשוב לבצע שלב זה לפני עונת הגשמים. זה עשוי להימשך מספר שעות או אפילו יום שלם, תלוי במזג האוויר ובסוג חומר האיטום.

 

איטום גג ביריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות נחשבות לחומר האיטום היעיל ביותר בקרב רוב אנשי המקצוע. זהו משטח שעוביו כ-5 מ"מ המורכב משכבה של זפת מעובדת ושכבה דקה יותר של שיש גרוס, הקרוי גם אגראגט. השיש הגרוס נועד לספק שכבת בידוד ולמנוע הקרנת חום על הגג גם בשיא הקיץ. הזפת המעובדת מספקת את תכונות האיטום.

אנשי מקצוע ממליצים על איטום גג ביריעות ביטומניות בגלל שיריעות אלה שורדות מזג אוויר קיצוני בקיץ ובחורף, הן עמידות לאורך זמן והן גם חזקות. פריסה תקינה בעת איטום גג ביריעות ביטומניות יכולה להבטיח עמידות גם במשך עשור שלם, עם פעולות תחזוקה מינימליות. זאת בניגוד לזפת המצריכה מריחת צבע סיד כל שנה, לפני הקיץ.

בעת איטום גג ביריעות ביטומניות יש לפרוס אותן האחת ליד השנייה כשהן עולות זו על זו בקצוות עם חפיפה של כ-10 ס"מ. לאחר מכן משתמשים במבער כדי להלחים את היריעות זו בזו ולרצפת הגג. בסיום התהליך יש להקפיד על גימור ולוודא שההלחמה בוצעה לאורכו ורוחבו של כל הגג עד לקירות שלו.

 

בדיקת איכות

דרך אחת לוודא שאיטום באמצעות יריעות ביטומניות בוצע בהצלחה היא על ידי ביצוע מבחן הצפה. כשמו כן הוא, חוסמים את המרזבים ומציפים את הגג במים. אם לאחר מספר ימים לא אותרה נזילה מהתקרה, הגג נאטם כראוי

 

תחזוקה היא חובה

לאחר איטום הגג חשוב לתחזק אותו כראוי על ידי ניקוי קבוע ובדיקת כל סימני נזק. זה יעזור להאריך את חיי הגג ולמנוע תיקונים יקרים בעתיד. איטום באמצעות זפת מחייב יותר פעולות תחזוקה. כולל מריחת צבע סיד לפני כל עונת קיץ. הקפדה על בדיקה תקופתית של שכבות האיטום יכולה למנוע בעיות על ידי איתור פגמים באיטום לפני שהם יגרמו לנזילה מהגג.

 

מחיר איטום גג

מחיר איטום גג משתנה בהתאם לאיכות חומרי האיטום שנבחרו, גודל הגג, עלות העבודה ודרישות מיוחדות של בעלי הנכס, אם יש להם. למרות שיריעות ביטומניות נחשבות ליעילות יותר מזיפות גג, לא תמיד ניתן להשתמש בהן. אם הגג נאטם בעבר על ידי חומרים ממשפחה אחרת עדיף להמשיך את האיטום באותה משפחת חומרים או שיהיה צורך לנקות את הגג מכל פירור של חומר האיטום הקודם, פעולה שתוסיף למחיר איטום גג, במיוחד אם היא תצריך שימוש בחומרים וציוד מיוחד.

 

שיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ