לוגו אתר החלפה ואיטום גגות

איטום בשיטת גג הפוך – יתרונות וחסרונות

המדריך המלא לגג רעפים נסתר

איטום בשיטת גג הפוך – יתרונות וחסרונות

כדי למנוע דליפות ונזילות בתקרה של הבית או של בית העסק שלנו, חשוב לבצע איטום גג ולחזור על פעולה זו כל פרק זמן מסוים. בעולם המתקדם של היום קיימות מספר שיטות לבידוד ואיטום גגות, כשאחת מהן היא שיטת הגג ההפוך. אבל כמו לכל שיטה, יש שלא מפסיקים לשבחה ויש המתנגדים אליה נחרצות. החלטנו לבחון סוגיה זו ולהציג את כל היתרונות והחסרונות של שיטת הגג הפוך.

מהי שיטת גג הפוך?

אז קודם כל, נסביר מהי השיטה המדוברת הזו. שיטת הגג ההפוך היא שיטה לבידוד תרמי שמיועד לאיטום גג שטוח, כשכבה נוספת מעל שכבת איטום גג קיימת. אז למה היא הפוכה? זאת מאחר ובשיטות אחרות מוסיפים שכבה בין הגג לבין שכבת הבידוד, ופה עושים בדיוק את ההפך.

שכבת הבידוד עשויה בדרך כלל מלוחות מקל-קר, אותן מניחים לאורך כל הגג. מעליהם מניחים יריעה נוספת שמטרתה לסנן ולנקז מים בעת הצורך. דבר זה מגן על הגג והתקרה שלכם בצורה פשוטה ויעילה.

מהם היתרונות של שיטת גג הפוך?

שיטה זו של זיפות גג פופולרית ואהודה ממגוון סיבות. קודם כל, תוצאות הבידוד עצמו הן טובות וניתן להיווכח בכך בשטח. עצם ההנחה של השכבה מעל שכבת בידוד קיימת מאפשרת איטום מירבי. זה נכון גם לגשם וגם לקרינת שמש!

יתרון נוסף הוא שבאמצעות שיטה זו ניתן לשמור על חיי שאר שכבות הבידוד, מה שמאפשר לכל הקונסטרוקציה להחזיק מעמד לאורך זמן רב ללא צורך בתחזוק ושדרוג. שכבת הבידוד המותקנת בעצם מגנה על שאר השכבות ועוזרת להן לשרוד.

השיטה הזו ידועה ביכולת שלה לווסת את הטמפרטורה בתוך החלל עליו היא מגנה. בקיץ יהיה קריר יותר מבחוץ ובחורף להפך, דבר שגם מאפשר אורח חיים נעים יותר וגם חוסך בחשמל כי יש הפחתה מבחינת הדלקת מוצרי חימום וקירור. חסכון בחשמל מועיל גם לסביבה וגם לארנק שלכם!

בנוסף, יש לשיטה זו יתרון מקומי. היא מתאימה מאוד לאקלים הישראלי בו יש ימי שמש רבים ומעט ימי גשם. היא משתמשת ביתרונות של מזג האוויר ומתאימה את עצמה לחסרונות, ודבר זה משמעותי מאוד כשחיים בארץ שלנו.

מהם החסרונות של שיטת גג הפוך?

כמובן שאין שום דבר מושלם בעולם, וגם לשיטה זו יש מעט חסרונות. החסרון העיקרי נגלה לעין בעת צורך בתיקון כלשהו של שכבת הבידוד. במידה ומתגלה לדוגמא נזילה בגג יהיה מורכב יותר להרים את השכבה ולתקן את האיזור הדרוש וזאת מאחר וצריך להסיר את השכבה כולה כדי להגיע אל האיזור הבעייתי הנקודתי. אבל יש לנו טיפ בנוגע לאיך אפשר למנוע ולהקל על חיסרון זה. הסוד נמצא בהתקנה מקצועית ואיכותית של שכבת הבידוד. אם עושים זאת נכון ובאמצעות איש מקצוע, ניתן יהיה לדעת ששכבה זו לא תידרש לתיקונים בעתיד הנראה לעין.

איטום גג מחיר

עוד אלמנט שיש לקחת בחשבון כשבוחרים בשיטת גג הפוך לצורך זיפות גג היא המחיר. יש מספר שיטות שמשתמשות בחומרים מסוגים שונים ומיומנויות אחרות וכך המחיר שלהן בהתאם. בעוד השיטה ההפוכה של איטום גג – מחיר שלה אינו גבוה, העלויות עולות ברגע שיש צורך לתקן. לכן יש אנשים שטוענים שאין זה משתלם כלכלית להשתמש בשיטה זו. אבל כמו שכבר ציינו, אם תתבצע עבודת זיפות גג קפדנית ומקצועית המחיר אינו יהווה בעיה.

לסיכום

שיטת גג הפוך לצורך איטום גג היא פתרון נהדר, יעיל ופשוט להתקנה למערכת בידוד ואיטום של גגות. באמצעות שיטה זו תוכלו להגן על הגג של הבית שלכם או של בית העסק שלכם וגם לשמור על הטמפרטורה של החללים השונים, גם בחורף וגם בקיץ. אמנם גם לשיטה זו יש חסרונות, בעיקר איטום גג – מחיר, אבל בעת הזמנת אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים החסרונות ייחלשו אל מול היתרונות.

שיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ